Czy przyszłość leży w social mediach?
Technologia

Czy przyszłość leży w social mediach?

Zdaje się, że znaczna część codziennego życia przeniosła się jak gdyby na stałe do Internetu. Największą zasługę mają w tym media społecznościowe – dzięki nim możemy komunikować się z wybranymi osobami, podtrzymywać relacje, pozostawać na bieżąco z doniesieniami i informacjami z całego świata, a nawet stać się sławnymi. Czy można zatem mówić, że przyszłość znajduje się w social mediach?

Dynamika i rozwój

W dzisiejszych czasach próby przewidywania, jakie platformy, technologie czy aplikacje mogą osiągnąć globalną sławę, wydają się nieprawdopodobnie trudne. Rozwój technologiczny przyśpiesza coraz bardziej, wypuszczając na rynek coraz to nowsze aplikacje i technologie dla odbiorców na skalą masową.

Wydaje się jednak, że swoje stałe miejsce wywalczyły już najpopularniejsze media społecznościowe, które przez cały czas się rozwijają, a nawet upodobniają do siebie. Dostrzegalna konwergencja sprawia, że charakterystyczne cechy danego medium społecznościowego znikają, co ma zarówno swoje pozytywne aspekty, jak i negatywne.

Właśnie dlatego, że media te nie stoją w miejscu, a ciągle wychodzą naprzeciw swoim użytkownikom są tak popularne. Oczywiście przyczyn ich popularności jest o wiele więcej – między innymi obecność znanych globalnie i lokalnie firm czy marek, a także pozostawanie z nimi w ciągłym kontakcie.

Zarezerwuj stolik w restauracji, wizytę u lekarza oraz wiele innych z Bookero – systemem rezerwacji online

Druga strona medalu

Wydaje się, że największymi konkurentami, którzy w istotny sposób mogą zagrozić topowym mediom społecznościowym, są inne aplikacje i platformy tego rodzaju. Na rynku tym dochodzi do ciągłych przepychanek i walk o użytkownika.

Dlatego można przypuszczać, że media społecznościowe w ogóle nie znikną tak szybko, jak się pojawiły, i jeszcze przez długi czas będą nieodłączną częścią naszego życia. Tym bardziej, że wśród osób młodych z trudnością możemy spotkać kogoś, kto nie ma profilu na chociażby jednym medium społecznościowym. Nie mówiąc już o tym, że biernymi użytkownikami jest większość osób młodszych, o ile nie wszyscy.

Rozwój

Warto zastanowić się nad rozwojem mediów społecznościowych i tym, jak będą wyglądały w przyszłości. Wydaje się, że wykorzystywane przez nie narzędzia będą dotyczyć przede wszystkim technologii wirtualnej rzeczywistości, która pozwoli na przykład znaleźć się w jednym pomieszczeniu z osobą, która w rzeczywistości oddalona jest od nas o na przykład kilkadziesiąt czy kilkaset kilometrów.

Media społecznościowe zajęły już takie miejsce w naszym życiu, że nie warto mówić o ich zniknięciu, a raczej o ich rozwoju – nie da się ukryć, że wykorzystywanie technologii VR może zrewolucjonizować ponownie komunikację między ludźmi, a spowodują to właśnie tego rodzaju media. Już dzisiaj wiele firm i przedsiębiorstw decyduje się na autopromocję w kanałach społecznościowych z wykorzystaniem właśnie upowszechniającej się wirtualnej rzeczywistości.

Pytając, czy przyszłość leży w social mediach, możemy oczekiwać pozytywnej odpowiedzi. Komunikacja i reklama będą obecne w społecznościówkach, a ich obecność przyczyni się do powszechniejszego wykorzystywania różnych technologii w przyszłości.

Post Comment