Sposób na serial
Rozrywka

Sposób na serial

Seriale warto oglądać. Coraz mniej osób trzeba do tego przekonywać, o czym najlepiej świadczą statystyki oglądalności. Wraz z rozwojem i umocnieniem trendu na oglądanie seriali pojawiają się kolejne tytuły. Odbiorcy chcą oglądać, więc stacje telewizyjne, a coraz częściej także platformy internetowe, zamawiają kolejne premierowe seriale online. Obecnie liczba tytułów jest długa, a znajdujące się na niej pozycje bardzo różnorodne pod względem gatunku czy poruszanej tematyki. Każdy zainteresowany widz znajdzie pozycję w sam raz dla siebie.

Jednak z uwagi na ich mnogość niekiedy trzeba poświęcić trochę czasu na dokonanie dobrego wyboru. Dzięki niemu czas spędzony z serialem na pewno będzie przyjemniejszy. Oto kilka sugestii jak wybrać dobry serial.

Rankingi i zestawienia

Przejrzenie rankingu seriali to jeden z lepszych sposobów na dokonanie wyboru. Dobrze jeżeli poza zestawieniem tytułów autorzy pokuszą się o krótkie uzasadnienie, w którym omówią fabułę oraz wskażą na najmocniejsze strony danego serialu. Takie informacje pozwalają potencjalnemu odbiorcy podjąć bardziej świadomą decyzję. Rankingi publikowane są chociażby na stronach internetowych, poświęconych tematyce serialowej. Można je jednak znaleźć także na popularnych portalach informacyjnych, którzy dziennikarze chcę pokazać czytelnikom, co jest obecnie na czasie. W zestawieniach tego typu znajdują się na ogół podstawowe informacje dotyczące przedstawionej historii, jak również komentarz autora. Opis i ocena są jednak krótsze niż w tradycyjnej recenzji, a poza tym w jednym miejscu można poczytać o kilku serialach. Powiedzieć że rankingi rządzą w świecie współczesnych produkcji serialowych byłoby przesadą. O popularności tytułu w pierwszej kolejności decydują widzowie, którzy nie zawsze zgadzają się z oceną krytyków. Jednak w wielu wypadkach to właśnie publikowane przez tych ostatnich zestawienia decydują o tym, po jaki serial sięgnie konkretny odbiorca. Na podobnych zasadach wybierane są zresztą filmy online.

Sugestie znajomych

Nie ulega wątpliwości, że najczęściej o wyborze serialu decydują jednak pozytywne komentarze znanych, a przede wszystkim zaufanych osób. Jeżeli znajomi nie mogą się nachwalić jakiejś produkcji, wówczas chętniej daje się jej szansę. Chociażby po to, aby potem móc zaangażować się w dyskusje w pracy czy na spotkaniach towarzyskich. W ten sposób nakręca się koło popularności, choć także i tutaj nie można mówić o wyłącznie pozytywnych reakcjach. Na Kinomaniak.co jest mnóstwo seriali, ale nie ma takiego, który podobałby się wszystkim. Głównie dlatego, że ludzie są różni i podobają im się odmienne rzeczy.

Czas próby

Jeżeli wszystkie seriale polecane przez znajomych oraz opisane w rankingach już się obejrzało, wówczas pozostaje próbowanie na własną rękę. Produkcje można wybierać po chwytliwych tytułach, przez wzgląd na aktorów, ale także z uwagi na gatunek. Niektórzy podejmują decyzję na podstawie jednego premierowego odcinka. Nie zawsze jednak prolog musi przekładać się na jakość całej produkcji. Warto obejrzeć przynajmniej kilka epizodów.

Post Comment