Tenis ziemny – trening, porady, sklepy tenisowe
Sport i zdrowie

Tenis ziemny – trening, porady, sklepy tenisowe

Tenis ziemny jest bardzo atrakcyjnym sportem, cieszącym się dużą popularnością na całym świecie wśród ludzi w każdym wieku. Sport ten może być uprawiany w sposób rekreacyjny lub bardzo intensywny. Początkujący gracze dostosowują grę do swoich możliwości i kondycji. Stopniowe przygotowywanie ciała do gry jest niezbędne, jako, że jest to sport mocno obciążający i wymagający. Naukę zaczynamy od  przyswojenia odpowiedniej postawy, właściwego trzymania rakiety i wykonywanych nią ruchów. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie treningu od ćwiczeń na ścianie, podczas których skoncentrujemy się na przyjmowaniu odpowiedniej pozycji i spróbujemy jak najdłużej utrzymywać piłkę w grze. Nieodzowną pomocą w ćwiczeniach będzie skorzystanie z fachowych wskazówek trenera, który wyrobi w nas właściwe nawyki i przeszkoli od podstaw, bez których gra będzie bardzo utrudniona.

Po opanowaniu właściwej pracy ciała, trzymania rakiety, ruchów ręki, trafiania w piłkę i kierowania nią możemy przejść do gry z partnerem. Na początku wskazane jest rozgrywanie piłek z niewielkiej odległości oraz koncentrowanie się na dokładności. Z czasem możemy zwiększać odległość i używać coraz większej siły. Tenis to sport wymagający dużej sprawności, szybkości, wytrzymałości oraz koncentracji. Regularny trening powala na wyrobienie w sobie tych cech, poza tym doskonale zwiększa wydolność organizmu oraz ogólną kondycję. Ważnym aspektem w grze w tenis jest właściwie dobrany sprzęt oraz odpowiedni strój. Wszytko co niezbędne do uprawiania sportu znajdziemy w sklepach tenisowych, które oferują szeroką gamę sprzętu oraz wszystkiego co konieczne do gry. Znajdziemy w nich rakiety, piłki, buty do tenisa, odzież, torby oraz wszelkie przydatne akcesoria.

Na stronach sklepów znajdziemy dokładne informacje o produktach i wszystkie niezbędne parametry, co ułatwi decyzję o wyborze właściwego sprzętu. Jednym z interesujących sklepów jest http://skleptenisowy24.pl znajdujący się w Warszawie. W swoim asortymencie posiada najlepszej jakości rakiety do tenisa renomowanych marek, takich jak Dunlop, Babolat, Head, Wilson czy Jonex. Ponadto sklep  posiada serwis do naciągania rakiet. Używane są w nim maszyny stosowane podczas największych turniejów na świecie. Doświadczeni pracownicy służą poradą w kwestii doboru naciągu oraz oferują najwyższą jakość usług. W sklepie zaopatrzymy się również w najlepszej jakości piłki, odzież i wszelki przydatny ekwipunek.

Post Comment